Z racji trwających wakacji, nasz klub postanowił wykorzystać ten czas i wyszedł z pomysłem, aby zorganizować konkurs dla swoich kibiców, w którym będzie można wygrać cenne nagrody.

 

Do 28.08.2017, na nasz adres mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), prosimy nadsyłać zdjęcia z wakacji, na których jesteście widoczni z gadżetem klubowym (opaska na rękę, koszulka, bidon, szalik, smycz, strój itd). W wiadomości, krótka informacji o tym, kto znajduje się na zdjęciu i w jakim miejscu.

Co tydzień, będziemy zamieszczać wybrane zdjęcia na facebooku. Fotografia, która zbierze największą ilość kliknięć "Lubię to" do 31.08.2017, otrzyma karnet na rozgrywki Basket Ligi Kobiet w sezonie 2017/2018. Natomiast drugie i trzecie miejsce, otrzymają nagrody w postaci klubowych gadżetów.

Nasze dwie zawodniczki zagrają w Chinach

wtorek, 20 czerwiec 2017 16:09

Wszystko za sprawą wyjazdu Reprezentacji Polski na 4 mecze sparingowe z Reprezentacją Chin.

 

Zawodniczkami grającymi w naszym klubie, które będą miały okazje zaprezentować swoje umiejętności w Kadrze Polski Seniorek są:

 

- Aleksandra Pawlak

- Magdalena Szajtauer

 

Terminarz spotkań:

23.06: mecz Chiny - Polska (Tongren, Kuejczou)
24.06: mecz Chiny - Polska (Yinjiang, Hunan)
26.06: mecz Chiny - Polska (Jishou, Hunan)
27.06: mecz Chiny - Polska (Huatan, Hunan)

 

Naszym akademiczkom życzymy jak najwięcej sukcesów i radości ze zwycięstw. Więcej informacji można uzyskać za sprawą strony internetowej Polskiego Związku Koszykówki.

 

 

 

Powołania do Kadr Narodowych

poniedziałek, 19 czerwiec 2017 06:26

Po zakończeniu zmagań ligowych, niektóre z naszych koszykarek będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w młodzieżowych kadrach narodowych.

 

Zaczynając od naszych najmłodszych zawodniczek, czyli młodziczek, które zajęły 7 miejsce w Polsce, powołania na swoją pierwszą kadrę otrzymały:

- Martyna Kurkowiak
- Maja Kozłowska
- Marcelina Harasimowicz
- Daria Ryzińska

Jak informuje PZKosz:
W/w zawodniczki powinny stawić się w recepcji hotelu Margot (woj. małopolskie, 38-300 Gorlice, ul. Sportowa 11) dnia 28.07.2017 (piątek) do godz. 14.00.
Należy zabrać ze sobą: sprzęt sportowy do treningu na halę i na zewnątrz, strój kąpielowy, ważne badania lekarskie (orzeczenie o zdolności) oraz zeszyt i długopis.
W przypadku niemożności wzięcia udziału w akcji szkoleniowej należy niezwłocznie powiadomić trenera Kadry U14K Pana Adama Kubaszczyka lub Wydział Szkolenia Departamentu Sportu PZKosz.

Spośród 32 zawodniczek uczestniczących w tym zgrupowaniu sztab szkoleniowy Kadry U14K wytypuje 12 zawodniczek na:

    - konsultację szkoleniową (Żyrardów, 12-15.08.2017)
    - turniej międzynarodowy (Slovenj Gradec, Słowenia, 16-21.08.2017).

Na zgrupowanie Reprezentacji Polski U-15, powołanie otrzymały:

- Joanna Kobylińska
- Weronika Dudek

Jak informuje PZKosz:
W/w zawodniczki powinny stawić się w recepcji hotelu „Margot” w Gorlicach (ul. Sportowa 11, 38-300 Szczyrk), dnia 27.06.2017 (wtorek) do godz. 14.30.

Należy zabrać ze sobą:
sprzęt sportowy do treningu na halę i w teren, strój kąpielowy oraz zeszyt i długopis.
W przypadku niemożności wzięcia udziału w akcji szkoleniowej prosimy niezwłocznie powiadomić Wydział Szkolenia Departamentu Sportu PZKosz.
O decyzjach, dotyczących powołania na drugie zgrupowanie szkoleniowe (Bochnia) zawodniczki i ich rodzice będą poinformowani bezpośrednio przez sztab szkoleniowy w trakcie zgrupowania w Gorlicach.

Gratulujemy wszystkim wymienionym zawodniczkom!

Znamy już dwie nowe zawodniczki, które w sezonie 2017/2018 zasilą nasz zespół InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.

 

Pierwszą zawodniczką, o której już informowaliśmy, jest Annamaria Prezelj. Jest to dwudziestoletnia koszykarka, pochodząca ze Słowenii, grająca na pozycji 2/3 (rzucający obrońca). W ostatnim sezonie, wraz ze swoim zespołem Celje, wygrała ligę Adriatycką notując bardzo dobre statystyki na poziomie 21 pkt, 3,7 zb. i 2,7 as. Jej doskonała gra została doceniona i wybrano ją MVP Final Four tych rozgrywek. Ligę słoweńską zakończyła natomiast ze średnim dorobkiem 14,4 pkt, 3,6 as. i 2,9 zbiórek.

"Bardzo się cieszę, że udało się namówić Annemarie do podpisania trzyletniego kontraktu z naszym zespołem. Przez wielu trenerów uważana jest ona bowiem za jedną z najzdolniejszych europejskich zawodniczek młodego pokolenia. Uważam, że już w tym sezonie będzie ważną częścią naszego zespołu a w następnych może zostać jedną z jego liderek. Fajnie, że będziemy mogli kibicować jej na rozpoczynających się Mistrzostwach Europy."- trener Dariusz Maciejewski

 

 

Drugą koszykarką, która będzie reprezentowała barwy naszego klubu jest Miah Spencer, 23 letnia zawodniczka grająca na pozycji rozgrywającej. Swoje umiejętności koszykarskie, przez ostatnie 4 sezony, rozwijała w zespole uniwersyteckim North Carolina State. Ostatni sezon (2016/2017) zakończyła notując średnio 12.0 pkt, 4.7 zb. i 5.0 asyst.
 
Tak o naszej nowej zawodniczce wypowiada się trener zespołu - Dariusz Maciejewski:
„Miah to młoda ale bardzo utalentowana zawodniczka. Jest bardzo wszechstronna a jej najmocniejszą stroną jest doskonała gra pick and roll. Dostała ona bardzo dobre rekomendację od Stephani Talbot, z którą brała udział w przedsezonowych grach w Phoenix Mercury w WNBA. Co prawda nie dostała się w tym sezonie do swojej wymarzonej ligi ale myślę, że wszystko jeszcze przed nią. W naszych założeniach ma ona zastąpić Nicole Seekamp na pozycji pierwszej rozgrywającej naszego zespołu. Po zakontraktowaniu 2 młodych zawodniczek pracujemy nad następnymi kontraktami tym razem graczy z większym doświadczeniem. Chcemy żeby nasz nowy zespół był połączeniem rutyny i młodości zarówno polskich jak i zagranicznych zawodniczek.”

 

Walne zebranie sprawozdawcze PZKosz

wtorek, 13 czerwiec 2017 08:34

Wczorajszego dnia (poniedziałek 12.06.2017), w Warszawie, odbyło się zebranie zorganizowane przez PZKOSZ, w którym udział wzięli nasi trenerzy.

 

Zwyczajne sprawozdawcze zebranie delegatów PZKosz podjęło uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania zarządu oraz sprawozdania finansowego za rok 2016. Zatwierdzono również zmiany w Regulaminie Dyscyplinarnym PZKosz.

Wyróżnieni zostali również aktualni Mistrzowie Polski, we wszystkich kategoriach wiekowych, z wyjątkiem zespołów U-14, które walkę o najwyższe cele zaczynają w tą środę. W gronie nagrodzonych znalazł się nasz zespół ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp, który zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii kobiet U-18. Wyróżnienie odebrał trener zespołu, Robert Pieczyrak.

 

 

 

ENEA Family Day

niedziela, 11 czerwiec 2017 07:02

Nasz trzeci, koszykarski piknik już w najbliższą niedzielę (18.06.2017). Nie może was tam zabraknąć!

 

Po raz kolejny przygotowujemy dla Państwa moc atrakcji. Lokalizacja festynu pozostaje bez zmian - przykładem lat ubiegłych, przystań Marina Gorzów ul. 11 Listopada 91K . Zapraszamy już od godziny 15:00.

Przygotowano wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Więcej na naszym plakacie, znajdującym się poniżej.

 

Strona 1 z 34