Kolejna nowa zawodniczka w naszym klubie

Została nią 24 letnia, mierząca 196 cm wzrostu, Australijka Alexandra Bunton grająca na pozycji środkowej. 

 

"Po zakontraktowaniu amerykańskiej rozgrywającej, bardzo dobrze grającej pick and rolle szukaliśmy typowego centra, z którym będzie ona mogła rozgrywać te dwójkowe gry. Wybór padł na Alexandre, która dobrze czuje się w takich akcjach. Zakontraktowanie kolejnego gracza z tego kontynentu nie jest przypadkowe. Na Australijkach nigdy się nie zawiedliśmy. Zawsze były to doskonałe zawodniczki i fantastyczne osobowości. Wierzę, że tak samo będzie i tym razem. Alexandra przychodzi do nas po sezonie spędzonym w rosyjskim Dynamo Moskwa gdzie była podstawowym centrem. Wcześniej spędziła kilka udanych sezonów w silnych zespołach australijskiej zawodowej ligi oraz reprezentowała swój kraj w różnych kategoriach wiekowych. Rozmawiając z nią ma ona marzenie żeby pójść ścieżką Stephanie Talbot, która po doskonałej grze w naszym klubie dostała się do wymarzonej WNBA. Alexandra również ma talent i bardzo dobre warunki fizyczne. Jeżeli będzie ciężko pracować wierzę, że tam się dostanie. Przyleci ona do nas dobrze przygotowana do gry bo aktualnie gra w letniej lidze w swoim kraju. Teraz czas na sfinalizowanie kolejnego kontraktu. Nie ukrywam, że łatwiej nam się rozmawia z zawodniczkami i ich agentami po tym jak poszła informacja w świat, że znów zagramy w europejskich pucharach" - Trener Dariusz Maciejewski.

Powered by JS Network Solutions