Kolejne wzmocnienie naszej drużyny

Tym razem jest to Białorusinka, 31 letnia Yuliya Rytsikava doskonale nam znana pod panieńskim nazwiskiem Durejko. Grała ona w naszym klubie we wspaniałej srebrnej drużynie w sezonie 2009/10. 

 

Bardzo się cieszę, że Yuliya dołączy do nas w nadchodzącym sezonie. Cały czas mieliśmy ze sobą kontakt i nie ukrywam, że wnikliwie obserwowałem jej sportowy rozwój. Jej kariery może pozazdrościć niejedna zawodniczka. Regularne występy na najważniejszych światowych imprezach: Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy oraz europejskich pucharach dały jej duże doświadczenie. Właśnie doświadczenie i jej umiejętności strzeleckie będą bardzo potrzebne naszej młodej drużynie. Po spotkaniu na zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Po kilku latach spędzonych na Białorusi chciała ona jeszcze zagrać za granicą i pokazać się w klubie grającym w europejskich pucharach. Te warunki spełnia w tej chwili nasz klub. Gra w lidze i europejskich pucharach wymaga szerszej ławki dlatego zastanawiamy się nad jeszcze jednym transferem. Ale poczekamy najpierw na wyniki wtorkowego losowania. Zobaczymy kogo przydzieli nam los i będziemy wiedzieli czy stać nas na kolejną zawodniczkę? - trener Dariusz Maciejewski

Powered by JS Network Solutions