AZS AJP Gorzów Wielkopolski – O klubie

AZS AJP Gorzów Wielkopolski

Najważniejsze informacje:

• • Rok założenia – 2001 (wcześniej ZKS Stilon i Gorzowskie Towarzystwo Koszykówki)
  • • Siedziba klubu – ul. Chopina 52, 66-400 Gorzów Wielkopolski
  • • Barwy drużyny – granatowo-błękitno-białe

Struktura drużyn:

• • Pierwszy zespół AZS AJP Gorzów Wielkopolski
  • Ekstraklasa, nieprzerwanie od sezonu 2004/2005. Od tego czasu na koncie 6 medali Mistrzostw Polski (3 srebrne, 3 brązowe). Pierwsza drużyna AZS AJP występowała również w rozgrywkach FIBA.

• • Rezerwy
  • Drużyna prowadzi dwa zespoły rezerw, które występują na zapleczu Ekstraklasy: AZS AJP II Gorzów Wielkopolski, AZS AJP III Gorzów Wielkopolski

• • Drużyny młodzieżowe
  • AZS AJP Gorzów Wielkopolski szkoli młodzież i prowadzi drużyny w kilku kategoriach wiekowych. Zawodniczki grają również w regionalnych rozgrywkach m.in. Dolnośląskiej Lidze Kadetek (zespół U-16) czy Dolnośląskiej Lidze Młodziczek (zespół U-14). Zespół prowadzi również sekcje w innych rocznikach.

Najmłodsze zawodniczki tworzą drużyny w ramach Mini Basket Ligi.

Hala:

Hala Sportowa Akademii im. Jakuba z Paradyża. Obiekt mieści się przy ul. Chopina 52, pod tym samym adresem co siedziba AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Z hali korzystają zawodniczy pierwszej drużyny, gdzie m.in. rozgrywają mecze w Ekstraklasie w roli gospodarza, tu trenują też dziewczęta uczące się w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego.

Hala przystosowana jest na przyjęcie 1000 widzów. Poza samą halą widowiskowo-sportową na terenie budynku można znaleźć gabinety służące do odnowy biologicznej, nowocześnie wyposażoną siłownię czy salę konferencyjną. Hala znajduje się na terenie kampusu Akademii im. Jakuba z Paradyża, gdzie dostępnych jest blisko 500 miejsc parkingowych.

Najważniejsi partnerzy:

Klub AZS AJP Gorzów Wielkopolski współpracuje z różnymi podmiotami na wielu płaszczyznach. Kluczowymi partnerami dla „Akademiczek” są:

• • Akademia im. Jakuba z Paradyża – założyciel i jeden z głównych sponsorów klubu, który ma też duży wkład w szkolenie młodzieży.
  • • Miasto Gorzów Wielkopolski – lokalny samorząd także jest jednym z czołowych sponsorów drużyny. Ponadto udostępnia miejskie obiekty sportowe i wspiera rozwój szkolenia najmłodszych pod szyldem AZS-u.
  • • Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – związana z AZS-em od 2006 roku. Firma stale wspiera zespół w rozwoju na różnych polach.
  • • ENEA S.A – kolejny ze sponsorów drużyny, zaangażowany również w najmłodsze grupy wiekowe. Patron i sponsor młodzieżowych grup w ramach klubu.
  • • Tzw. Rodzina sponsorów – szereg firm z regionu i całego kraju, które razem dają wielkie wsparcie finansowe i organizacyjne dla AZS AJP Gorzów Wielkopolski.